• Poštovani,
    Ovim Vas putem želim zamoliti za pomoć prilikom prikupljanja (naročito muških) sudionika za istraživanje o nekim aspektima mentalnog zdravlja za vrijeme trajanja pandemije COVID-19. Bili bismo Vam veoma zahvalni ako biste mogli proslijediti ovaj poziv s linkom na on-line upitnik roditeljima i suradnicima. Hvala od srca;

Dragi svi, Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba odlučila je u svrhu pružanja još kvalitetnije stručne pomoći provesti istraživanje o mentalnom zdravlju za vrijeme trajanja pandemije COVID-19, odnosno koronavirusa. Istraživanje je namijenjeno svima, a njegovim ispunjavanjem ćete nam omogućiti da bolje razumijemo stanje građana i dodatno unaprijedimo kvalitetu pružanja usluga u novonastaloj situaciji. Rezultati ovog istraživanja pružit će nam uvid u vrijedne informacije koje će nam koristiti u nastavku našeg rada u čijem je središtu upravo dobrobit i psihičko blagostanje djece, ali i njihovih obitelji. Istovremeno ćete i na 15 - 20 minuta odmaknuti misli od raznih provjerenih i neprovjerenih informacija, natpisa i "crnih" statisitka vezanih uz aktualno stanje u državi i svijetu. Dijeljenjem svojih iskustava pomoći ćete nam da vas na najbolji mogući način podržimo. Hvala Vam!

LINK NA ONLINE UPITNIK:
    Za sve informacije ili podršku možete se bez ustručavanja javiti na kresimir.prijatelj@poliklinika-djeca.hr

Više korisnih tekstova, brošura i besplatnih edukativnih materijala možete pronaći na:
www.poliklinika-djeca.hr

Čuvajte se i

Srdačan pozdrav,
Krešimir Prijatelj, mag. psych.
Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba
Đorđićeva 26, grad Zagreb

UMIJEĆE UČENJA

Slikovni rezultat za andrija štampar

Dragi roditelji,

budući da roditeljski odgojni stilovi značajno utječu na kasniji djetetov razvoj i njegovo ponašanje, potrebno je osvijestiti važnost obiteljskog okruženja u kojem dijete stječe prva iskustva, uči na temelju roditeljskog ponašanja, formira mišljenje i stavove te razvija potencijale i društvene odnose. Odnos roditelja najznačajniji je čimbenik razvoja pojedinca i njegove cjelokupne ličnosti, a svaki roditelj bira koji će roditeljski stil primjenjivati u odgoju svog djeteta. Nažalost, u pokušaju da postignu pozitivne rezultate, roditelji često griješe i nehotice postižu upravo suprotno. Kako bi se to spriječilo, iznimno je važno da su roditelji pravovremeno informirani i educirani te svjesni svojih uloga i odgovornosti. Stoga, iznimno nam je zadovoljstvo pozvati Vas na tribinu „(Ne)učinkoviti odgojni stilovi“, koja obuhvaća pregled najčešćih neučinkovitih odgojnih stilova. Tribinu organizira Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ u suradnji sa Gradskim uredom za zdravstvo i Gradskim uredom za obrazovanje Grada Zagreba.

Tribina „(Ne)učinkoviti odgojni stilovi“ održat će se u srijedu,

19. veljače 2020. godine,

s početkom u 18 sati u Centru za mlade,

Heinzelova ulica 62a.

Tribinu na temu „(Ne)učinkoviti odgojni stilovi“ vodit će mr. sc. Lucija Sabljić, prof. socijalni pedagog.

Ulaz je slobodan, uz prethodnu najavu dolaska putem elektronske pošte na adresu andreja.radic@stampar.hr.

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ aktivno provodi aktivnosti čiji je cilj unaprjeđenje kvalitete života u zajednici u kojoj djeluje, pri čemu se velika pozornost posvećuje društveno odgovornom poslovanju, što uključuje raznovrsne edukacije i predavanja na temu zdravlja i kvalitete života. Veselimo se Vašem dolasku!

Kontakt: Jelena Jonke Badić, jelena.jonkebadic@stampar.hr, +385 91 4696 159 Ružica Herceg, ruzica.herceg@mpr.hr, +385 91 4669 602;

U priloženoj brošuri potražite savijete.

PREPORUČENA LITERATURA ZA RODITELJE:

« LIJEPO JE BITI RODITELJ »
priručnik za roditelje i djecu, J. D. Hrupelj, D. Miljković, G. L. Armano i sur.:   Creativa d.o.o., Zagreb 2000.

« RODITELJSTVO SE MOŽE UČITI »,
I. Longo, Alinea, Zagreb 2001.

« KAKO POSTATI BOLJI UČENIK »
 Mira Č. Obradović, Temposhop, Đakovo, 1995.

« UČENJE BEZ STRAHA – Više radosti i uspjeha u školi »,
H. Schachl, Educa, Zagreb 1992.

« DOMAĆA ZADAĆA BEZ SUZA »
– priručnik za roditelje kako motivirati dijete da piše domaće zadaće i postigne uspjeh u školi, L. Canter, L. Hausner

« KAKO RAZGOVARATI SA DJECOM… DA BI BOLJE UČILA », A. Faber, E. Mazlish Mozaik knjiga, 2000.

« PUBERTET I ADOLESCENCIJA »,
Školska knjiga , Z. Bastašić Zagreb, 1995.

« VODIČ ZA PREŽIVLJAVANJE U ŠKOLI »
,
D. Miljković i M. Rijavec:  IEP, Zagreb 2003. (Neki podnaslovi knjige: Kako povećati koncentraciju, Kako se motivirati, kako napraviti plan, Kako smanjiti strah od ispitivanja…)

« BOLJE BITI VJETAR NEGO LIST »
- Kako povećati samopuzdanje djeteta, D. Miljković, M. Rijavec IEP, Zagreb, 2002.

« RAZGOVORI SA ZRCALOM: PSIHOLOGIJA SAMOPOUZDANJA » ,
D.Miljković, M. Rijavec IEP, Zagreb

« KAKO POSTATI I OSTATI (NE)SRETAN? PSIHOLOGIJA IRACIONALNIH VJEROVANJA »,
D. Miljković, M. Rijavec,IEP, Zagreb, 2002.

« OPTIMISTIČNO DIJETE »,
S. Martin, IEP, Zagreb 2005.

« VAŠE KOMPETENTNO DIJETE »,
J. Juul  Educa, Zagreb 2001.

« U POTRAZI ZA SREĆOM »,
P. E. Good Alinea , Zagreb