Autor: Željka Tusić, 18. 12. 2015.

Naša škola koja nosi ime velikog sikara Julija Klovića,ugostila je 8. 12. 2015. slikara Stjepana Perkovića. Stjepan je održao radionicu i pokazao učenicima kako on slika.
Učenici su bili znatiželjni i aktivno su sudjelovali. Lijepo je i motivirajuće vidjeti kako uspjeh i zadovoljstvo u životu može prkositi životnim nedaćama i preprekama.
U dvorani se osjetilo zajedništvo.

U predvorju škole postavljena je izložba Stjepanovih slika. Izložba je prodajna. Svi koji su zainteresirani za kupovinu mogu kontaktirati slikara.

mobitel: 099 72 31 067

Možete pogledati fotografije slikarove radionice, slike s izložbe i pročitati njegovu biografiju.

Stjepan Perković - životopis

Rođen sam 1974. godine u Vitezu. Unatoč cerebralnoj paralizi, vješto se koristim nogama tako da pišem i slikam lijevim stopalom. Završio sam osnovnu i srednju školu u Zagrebu u Centru za odgoj i obrazovanje hendikepiranih osoba.

Slikanjem i pisanjem počeo sam se baviti 1992. godine u želji da izrazim duh koji me pokreće iznutra. Zbirku poezije, pod naslovom 'Otisci dubine', koju sam ujedno i ilustrirao, objavio sam 1998. godine. Ilustrirao sam sedam knjiga drugih autora – šest zbirki poezije i naslovnicu jednog romana. Od 2001. član sam međunarodne  Udruge slikara koji slikaju ustima i nogama. Diplomirao sam slikarstvo na Slobodnoj umjetničkoj akademiji u klasi profesora Donalda Halla 2007. u Splitu. Sudjelovao sam u trogodišnjoj slikarskoj radionici koju je vodio profesor Carmelo Puzzolo. Sudionik sam mnogih likovnih kolonija i radionica, a vodio sam i likovno-terapeutske radionice za djecu s posebnim potrebama.

Svake godine redovito sudjelujem na svibanjskom Festivalu jednakih mogućnosti u Zagrebu. Do sada sam imao trinaest samostalnih izložbi te nekoliko desetaka skupnih.

-          Samostalna izložba,  2004, Travnik
-          Prožimanje, 2004., Zagreb, Gradska vijećnica – galerija 'Kristofor Stanković'

2010., Zagreb

Skupne izložbe: Sarajevo, Mostar, Vitez, Travnik, Zagreb, Split, Pariz, Orléans i Dubrovnik, New York, Rovinj, Rastoke, Osijek, Velika Gorica, Ozalj