Autor: Željka Tusić, 15. 11. 2017.

U srijedu, 15.studenoga 2017. ekipa OŠ Julija Klovića u sastavu: učenici Vid Marin Lulić i Dino Plečko te prof. Petar Dobrić otputovala je u NR Kinu na WER - međunarodno natjecanje u edukacijskoj robotici.  Natjecanje će se održati u Šangaju 18. i 19. studenoga 2017.
Osvajanjem 1. mjesta u kategoriji osnovnih škola na međunarodnom natjecanju (Hrvatska, BiH, Srbija) dobili smo pozivnicu za svjetsko natjecanje.
Sudjelovanje na ovom natjecanju su svojim donacijama poduprli: Zagrebačke otpadne vode, CS Computer Systems,AD Plastik, INA, Fakultet elektronike i računarstva, Fakultet strojarstva i brodogradnje te Hrvatska gospodarska komora. Svima njima od srca zahvaljujemo!

Učenici naše škole u kontinuitetu zadnjih deset godina sudjeluju na natjecanjima iz informatike, tehničke kulture i  robotike  kao što su RoboCup, Hrvatska liga robotičara, NMT: školska, županijska i državna natjecanja, Smotre tehničkog stvaralaštva i Klubova mladih tehničara, Festival Tehničke kulture, Piknik Znanja, gdje redovito postižu izvrsne rezultate.

Neki naši rezultati:

♦  WER 2017 – otvoreni kup Hrvatske  za OŠ (5. – 8. razred):-  1.mjesto : Vid Martin Lulić i  Dino Plečko,  OŠ Julija Klovića, Zagreb,mentor: Petar Dobrić, prof.
♦  Državno natjecanje  iz Tehničke kulture 2017.- Robotika (5. – 8. razred): 1. mjesto: Vid Martin Lulić, 6. r,  3.mjesto: Dino Plečko, 7. r, OŠ Julija Klovića, Zagreb,    mentor: Petar Dobrić, prof.
♦  Državno natjecanje  iz Tehničke kulture 2016. -Robotika (5. – 8. razred): 2. mjesto:  Dino Plečko, 6. r, OŠ Julija Klovića, Zagreb,    mentor: Petar Dobrić, prof.
♦ Državno natjecanje  iz Tehničke kulture 2015.- Robotika (5. – 8. razred): 1. mjesto:Dino Plečko, 5. r, OŠ Julija Klovića, Zagreb,    mentor: Petar Dobrić, prof.
♦ Državno natjecanje  iz Tehničke kulture 2014. -Automatika (5. – 8. razred): 1. mjesto: Fran Zekan, 7. r, OŠ Julija Klovića, Zagreb,    mentor: Petar Dobrić, prof.

Našim robotičarima čestitamo na dosadašnjim uspjesima te im želimo puno uspjeha na ovom velikom natjecanju u Kini.