Autor: Petar Dobrić, 6. 3. 2015.

2.kolo Modelarske lige održano je u ponedjeljak 23.2.2015. s početkom u 17 sati u OŠ Julija Klovića, Nova cesta 133, Zagreb. Na 2.kolo prijavilo se ukupno 18 ekipa:  11 iz osnovnih škola i 1 ekipa iz CTK Črnomerec. Natjecanju je pristupilo 17 ekipa.

Modelarstvo kao izvannastavna aktivnost učenika u osnovnim školama, klubovima mladih tehničara i centrima tehničke kulture grada Zagreba pobuđuje sve veći interes učenika i menotra/voditelja. Tako se na 2.kolu Modelarske lige grada Zagreba okupilo 17 ekipa, 34 učenika, iz 9 osnovnih škola i 1 centra tehničke kulture; 10 učitelja/voditelja.

U ugodnom i poticajnom okruženju OŠ Julija Klovića i svesrdnu pomoć domaćina g. Petra Dobrića održano je natjecanja iz modelarstva za učenike i radionica za učitelje/voditelje te ostale zainteresirane.

Organizaciju provedbe 2. Kola ML izveli su članovi DPTKZ: Petar Dobrić, Đula Nađ, Zdravko Mikinčić i Sanja Kovačević, a kao pomoć i podrška u pripremi materijala, zadataka i dijela opreme pridružio nam se Hrvoje Vrhovski u ime Hrvatske zajednice tehničke kulture. Svu ostalu pomoć, savjete i dokumentaciju pomogla nam je pripremiti Biljana Trifunović.

Zadatak 2. Kola bila je izrada kutije za naočale. U pripremnom dijelu g. Vrhovski upoznao je natjecatelje sa zadatkom te elementima i kriterijima vrednovanja gotovog uratka. Svi su natjecatelji i njihovi mentori imali desetak minuta za pripremu i dogovore o načinu rješavanja postavljenog zadatka. U trosatnom radu sve su ekipe završile izradu i dizajniranje svojeg rada.

Po završetku natjecanja, prosubena komisija vrednovala je radove i prema elementima vrednovanja bodovala radove te donijela odluku o najuspješnijim natjecateljima.

Prvo mjesto osvojila je ekipa Kaštelanci III: Marina Hajdarević i Nina Slapničar iz OŠ Jure Kaštelana, mentorica Svjetlana Seljanec Savković.
Drugo mjesto osvojila je ekipa Šišmiši: Lea Kanjuh i Mia Greta Zorko iz OŠ Dragutina Domjanića, mentor Mladen Stojanović.
Treće mjesto osvojila je ekipa Sela3: Mia Leko i Olga Zofia Wieromiejzyk iz OŠ Sesvetska sela, mentor Branko Latas.

Pobjedničkim ekipama urućena su prizanja za osvojene rezultate te je najavljeno održavanje 3.kola Modelarske lige za svibanj 2015. Rezultati na http://www.hztk.hr/novosti/odrzano-2-kolo/