Autor: Željka Tusić, 26. 4. 2015.

U utorak 21. travnja 2015. skupina učenika 7. i 8. razreda naše škole su u pratnji profesorica matematike išli u Tehnički muzej na predavanje u sklopu Festivala znanosti. Iako su na Festivalu zastupljene mnoge znanosti: fizika, kemija, biologija, astronomija i druge, nas je zanimala matematika.
Kad smo došli, profesori Farmaceutskog fakulteta su demonstrirali pokuse iz kemije, koji su nas također zainteresirali.
Zatim smo otišli na predavanje "Where maths is fun" koje je održao profesor Toni Milun. Predstavio nam je svoj volonterski rad. On je sa svojim timom: Nikolom, Davorom, Ivanom, Evom, Nelom i Josipom snimao videa instrukcija iz matematike.
Na kraju smo Toniju postavljali pitanja, pričali s njim i fotografirali se. Bilo je vrlo interesantno, a matematika je neizostavan dio svakodnevnog života iako toga ponekad nismo svjesni.