NATJECANJE IZ PRVE POMOĆI

I ove se godine, 12. ožujka, u suradnji s djelatnicima i volonterima Hrvatskog Crvenog križa, u našoj školi održalo natjecanje iz prve pomoći. Ovo je uistinu značajno ntjecanje, jer se ove godine obilježavalo 20 godina od početka organiziranja ovakve vrste natjecanja za mlade. Sudjelovalo je 16 škola, svaka s ekipom od 6 učenika.

Natjecanje su činili pismeni i praktični dio, a cilj je bio skupiti maksimalan broj bodova u svakoj kategoriji. Sve je započelo u 9 sati kada su se izvlačile omotnice s rednim brojem ekipa i rasporedom radilišta. U predvorju se osjećala lagana trema i nelagoda, no iako je ovo za svakog bio poseban i zanimljiv doživljaj, sve su ekipe bile spremne i dobro uvježbane. Svaka ekipa je prošla kroz 4 pismena testa i 2 radilišta, nakon čega su uslijedili rezultati. Svi su bili uzbuđeni. Ekipe su se okupile u dvorani gdje se održala dodjela diploma. Vrlo brzo je uslijedio i onaj najvažniji trenutak, proglašenje 5 najboljih ekipa. Među njima se, na 2. mjestu, našla i naša škola. Ushićenje, radost i sreća! To su samo neki od osjećaja koji su nas tada preplavili. Dvije najbolje ekipe su fotografiranjem obilježile završetak natjecanja.

I ove je godine već tradicionalno natjecanje svima ostalo u najljepšem sjećanju, posebno za članove ekipa koji su se svojim uspjehom plasirali na županijsko natjecanje. Čestitamo im te ih svi zajedno podupiremo: Hanu Iličković, Evu Bišćanin, Anju Krznar, Željku Vasiljević, Mislava Igreca i Brunu Babelija.

Hana Iličković, 7. b

* U prilogu možete pronaći rezultate općinskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa održanog 12. 03. 2016. godine u Zagrebu.
Rezultati su raspoređeni prema lokacijama na kojima je održano natjecanje te ukupni poredak svih osnovnih škola koje su sudjelovale.